You are here:   Anasayfa Haberler Ferrari Hibrit

Ferrari Hibrit

Cuma, 09 Nisan 2010 23:08 Volkan ERGÜDEN
Yazdır PDF

Ferrari Hibrit

İtalyan otomotiv ustası performans odaklı hibrit modeli Hy-Kers'ı tanıttı. Aracın 3-5 yıl içinde satışa çıkabileceği söyleniyor

Otomotiv teknolojisinde dünyanın önde gelen markalarından olan Ferrari, şaşırtıcı bir hamleyle ‘hibrit’ otomobil pazarına giriyor. Hy-Kers konseptinin seri üretime geçirilip showroom’lara çıkması 3-5 yıl alacak. 

Benzin ve elektrikle çalışan hibrit Hy-Kers modelinde ‘performans odaklı’ bir yaklaşım tercih edildiği, yüksek teknoloji kullanılarak performansta bir düşüş olmadan emisyon ve yakıt tüketminin azaltıldığı kaydedildi. 

Ferrari 599 GTB Ferrano modelini esas alan modifiye araçta motor, piller ve diğer aksam mümkün olduğunda alçak konumlandırılarak aracın kabin genişliği korunabilmiş. Motor ve çevre aksamının ağırlığı yüzde 55 oranında arka tekerlere yüklenmiş.

6 lirtelik V-12 motor 620, elektrikli motorsa 107 HP güç üretiyor ve aracı 0'dan 100 kilometre/saat hıza 3.5 saniyede çıkarıyor.

Henüz resmi olmayan bilgilere göre aracın CO2 emisyonu, GTB’ye kıyasla yüzde 35 azaltılarak kilometrede 270 grama indirilmiş.

Son Güncelleme: Cumartesi, 10 Nisan 2010 02:13

Sponsorlarımız

Reklam
Reklam

E.K. Üye GirişiGiriş yapmamışsınız.