You are here:   Anasayfa Biz Kimiz?

Hakkımızda - Enerji Kulübü

Pazartesi, 29 Mart 2010 21:09 Zafer CANER
Yazdır PDF

Kulübümüz 2007-08 öğretim yılı başında Birkan UGUZ ve Zafer CANER ' in Formula-G ye katılmak amacı ile güneş enerjisi destekli  bir araç yapmak hayali neticesinde kurulmuş ve yoğun çalışmaların sonunda bu amaca ulaşılmıştır.

Kuruluş sebebi her ne kadar Güneş enerjisi ile hareket edebilen bir araç üretmek olsada Enerji Kulübünün amacı

a)  Rüzgar, güneş, hidrojen, biyomas, jeotermal enerji gibi alternatif enerji kaynakları ile ilgili araştırma, inceleme, ölçüm, izleme çalışmaları yapmak,

b)  Enerji sıkıntısına karşı çözüm önerileri üretmek,

c)  Enerji teknolojisinin geliştirilmesi yönünde model, strateji, plan ve proje çalışmalarının yapılması ve yönlendirilmesi gibi konularda bölgesel, ulusal ve uluslararası faaliyetlerde bulunmak,

d)  OMÜ öğrencilerini araştırma, geliştirme çalışmalarına ve yeni projeler üretmek yönünde teşvik etmek ve bilgilendirmektir.

Kulübümüz faaliyetlerinde kuruluş sebebimizde olan Güneş Enerjili Araç ön plana çıkmıştır. Bu süreçte Hidromobil çalışmalarıda başlatılmıştır. Bu yıl pek olası görünmesede önümüzdeki yıl için çalışmalarımız şimdiden başlatılmıştır. Bu konuda da bizlerle çalışmak isteyen tüm OMÜ öğrencilerini aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Enerji Kulübü 2009-10 dönemi Akademik danışmanılığını Prof. Dr. İbrahim IŞILDAK ve Yönetim Kurulu Başkalığını Zafer CANER yürütmektedir. Mühendislik bölümlerinden Fizik, Kimya Bölümlerine hatta eğitim fakültesi öğrencilerine kadar içleri keşfetme isteği, başarı hırsı ve çalışma azmi ile dolu 25 i sürekli aktif 200 üyemiz bulunmaktadır.

 

Zafer CANER

EK Yönetim Kurulu Başkanı

Son Güncelleme: Pazar, 11 Nisan 2010 23:31

Sponsorlarımız

Reklam
Reklam

E.K. Üye GirişiGiriş yapmamışsınız.